Dritan Gremi

Imazhi i Shqipërisë në botë, Gremi: Shqiptarët e shajnë për ‘sport’ vendin e tyre

1 Min lexim

Ditët e fundit media britanike dhe një tjetër belge shkruanin për Shqipërinë e drogës, të bandave, të trafikut njerëzor.

Daily Mail shkroi se 4 në 10 emigrant që kalojnë ilegalisht kanalin e ‘La Mansh-it’ që ndan pjesën kontinentale të Europës nga Britania e Madhe, janë nga Shqipëria. Konstatimi sipas gazetës bazohet në një raport të zbulimit ushtarak britanik.

Sipërmarrësi Dritan Gremi, sipërmarrës tha në një intervistë për Euronews Albania se shumë shpesh shqiptarët e kanë ‘sport’ të preferuar shajnë vendin e tyre, duke e parë si alibi për çdo dështim personal.

Sipas tij, të shash vendin tënd është herezi, pavarësisht raportit që mund të kesh me politikanët dhe politikën në vend.


Postime të ngjashme
Dritan GremiTurizëm

Imazhi i ri i Shqipërisë motivi kryesor i boom-it turistik!

5 Min lexim
Nga Dritan Gremi Duket se autoritetet më në fund kuptuan rëndësinë e madhe që ka imazhi i mirë i vendit. Mbi të…
Dritan Gremi

40% më pak të regjistruar tek mjekësia. Pasojat e paralajmëruara të një ligji të porositur!

4 Min lexim
Ajo që pritej, ndodhi. Këtë vit numri i të rinjve që kanë aplikuar për të studiuar mjekësinë është reduktuar me 40% në…
Dritan GremiTurizëm

Turizmi dhe mesazhi sfidues që na vjen nga Kroacia.  A mjafton strategjia e fjalëve dhe rekomandimeve për të promovuar Shqipërinë për një turizëm cilësor dhe të qëndrueshëm?

3 Min lexim
Ndërsa me ardhjen e verës, të gjithë i kthejmë sytë nga sezoni ynë i shkurtër turistik dhe mundësitë e gjenerimit të të…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

×
Dritan GremiTurizëm

Kush po e shkatërron turizmin dentar?