AktualitetLajmi i ditës

Gjykata godet biznesin e ndershëm në mbrojtje të “çibanëve” tatimorë.

7 Min lexim
Gremi: do luftoj edhe për ata që kanë frikë t’i rebelohen këtij sistemi të korruptuar Si njeriu që gjithmonë kam besuar tek…
Lajmi i ditës

15 urdhër arreste brenda natës, kush është ushtari i penduar i bandës së Lushnjës

1 Min lexim
Një mega aksion i policisë është shtrirë në disa qytete të vendit ndërkohë që 15 urdhër arreste janë lëshuar për ngjarje të…
Lajmi i ditës

Tradhëtia ndaj Albin Kurtit është tradhëti ndaj Kosovës dhe gjithë shqiptarëve

5 Min lexim
Një ngjarje e rëndë terroriste e cila i kushtoi jetën një efektivi të forcave të Policisë sëKosovës dhe plagosi një tjetër, tronditi…
Lajmi i ditës

Tollumbacet e drogës që po vrasin “ëmbël” fëmijët tanë.

4 Min lexim
Vajza adoleshente që shemben në tokë pasi kanë thithur oksidin e diazotit brenda tullumbaceve. Të tjerë të rinj që reklamojnë në rrjetet…
Lajmi i ditës

Komunikimet e fshehta në SKY, a ka gati SPAK një listë të re me funksionarë dhe njerëz të rëndësishëm? Çfarë po pret që ta ekzekutojë?

3 Min lexim
Kur në fillim të vitit 2021 policia belge dhe ajo hollandeze arritën të hyjnë brenda mesazheve të enkriptuaara të aplikacionit konfidencial SKY,…
Lajmi i ditës

Shfaqja e shëmtuar e Saimir Vishës këmbanë alarmi! Koha për vetting të thellë edhe tek avokatët

3 Min lexim
“Ça frakture ke ti, ti do dëmshpërblim”. Ishin këto vetëm disa nga fjalët e avokatit Saimir Visha teksa në studion e Euronews…
Lajmi i ditës

Gjashtë viktimat e masakrës në Athinë ishin turq, përse mediat greke nxituan t'i quajnë shqiptarë?

3 Min lexim
Gjashtë persona humbën jetën pasditen e së hënës, pas një atentati me armë zjarri në lagjen Luca të Athinës. 5 prej prej…
Lajmi i ditës

Kadastra/Çfarë ka ndodhur dhe si zgjidhet?!

4 Min lexim
Fushata e socialistëve në vitin 2013, zgjedhje të cilat i sollën në pushtet, përveç korrupsionit të lartë, detyrimeve ndaj kompanive private, mungesës…
Lajmi i ditës

Kur flet drejtësia, politika hesht! Është koha që këtë ta mësojnë edhe vetë “Be(j)lerët” grekë

4 Min lexim
NGA Dritan Gremi (Vëlçishti) Edhe pse pjesëmarrja e kryebashkiakut të Selanikut në protestën e mbajtur në Himarë dy ditë më parë, nuk…
Lajmi i ditës

Të baltosësh Shqipërinë për të luftuar Ramën apo të luftosh Ramën duke nxirë Shqipërinë është më shumë se gabim!

4 Min lexim
Ende e kam të paqartë se ku e gjejnë dëshirën dhe frymëzimin disa media, që të hedhin baltë mbi Shqipërinë në çdo…
Lajmi i ditës

 Një sektor i veçantë për të burgosurit “VIP” në Lushnje! Çfarë nuk dimë për burgun e Eskobarit të Ballkanit

3 Min lexim
Fotoja e ish-Ministrit Saimir Tahiri në krah të Eskobarit të Ballkanit Klemend Balili dhe Safet Bajrit, ngriti këtë të premte shumë pikëpyetje….
Lajmi i ditës

Sa të tjerë si Genc Fuga trokasin çdo ditë në spitalet private? Sistemi ynë shëndetësor i padrejtë dhe i dështuar!

4 Min lexim
Qeveria ka marrë vendimin për të  mbuluar shpenzimet e kurimit për aktorin Genc Fuga, në një vlerë 20 milionë lekë. U desh…
Lajmi i ditës

Një bravo për SPAK

4 Min lexim
Jo më larg se në verën e nxehtë të dy viteve më parë, shumë do të ishin dyshues e të tjerë mosbesues,…
Lajmi i ditës

Arrestimi i Oltion Bistrit dhe skenari që shohim pas tij! A u shkarkua Gledis Nano pikërisht se zbuloi rrjetin e policëve të inkriminuar?  

3 Min lexim
Arrestimi i ish-kreut të forcës Operacionale Oltion Bistri së bashku me prokurorin Xhevahir Lita ka hapur një kapitull të ri të luftës…
Lajmi i ditës

Sipërmarrësi shqiptar letër Dhomës së Lordëve: Shqipëria vend i sigurt, mos lejoni azilin në vendin tuaj të politikanëve shqiptarë të korruptuar

6 Min lexim
Sipërmarrësi Dritan Gremi i është drejtuar me një letër publike Dhomës së Lordëve në kuvendin Britanik dhe më konkretisht Lordit Murray i…
Lajmi i ditës

Padi ndaj 40 organizatave që njollosën imazhin e Shqipërisë në Mbretërinë e Bashkuar dhe e cilësuan vend jo i sigurt origjine

4 Min lexim
40 organizata që veprojnë në fushën e emigracionit në Britaninë e Madhe, ngritën një stuhi në gotë, kur në fillim të kësaj…
Lajmi i ditës

Projektligji për të mbajtur në Shqipëri mjekët duhet të shtrihet edhe në universitetet private, përndryshe do të vishej me nuanca klienteliste!

2 Min lexim
5842 studentë u regjistruan në Universitetin e Mjekësisë në vitin akdemik 2022-2023, në të gjitha programet e tij.Ndërkohë, për vitin 2022 Shqipëria…
Lajmi i ditës

Zgjedhjet e parakohshme, zgjidhja e vetme për ndarjen nga e shkuara dhe një fillim të ri

4 Min lexim
Jashtë politikës dhe institucioneve të gjithë “Ahmetajt” e dosjeve të prokurorise dhe Spak! Detajet e dosjes hetimore ndaj ish- Zv.Kryeministrit Arben Ahmetaj…
Lajmi i ditës

Shkëlqimi dhe rënia e Arben Ahmetaj

4 Min lexim
Arben Ahmetaj nuk do ta kishte parashikuar asnjëherë se në mesin e moshës së tij do të ishte një nga figurat më…
Lajmi i ditës

Nga Policia e Shtetit tek prokuroria, Energjitika dhe Mjedisi. A ka gurorja shkelje dhe shpërdorim detyre nga këto institutcione?

2 Min lexim
U desh një video skandalizuese për të gjithë audiencën dhe një shkarkim i Ministrit të Brendshëm, që autoritetet të lëviznin për të…
Lajmi i ditës

Sa "Gjica" dhe "Alma" të tjerë ka në zyrat e shtetit tonë?

1 Min lexim
Thashethemnajës se Safet Gjici ishte larguar në Dubai, apo asaj tjetrës se ndoshta SPAK nuk do të vepronte ndaj tij, i erdhi…
Lajmi i ditësPolitikë

Legalizimi i kanabisit, dënim për Shqipërinë apo përfitim për ekonominë?

3 Min lexim
Kur nga qeveria “Rama” u artikulua për herë të parë legalizimi i kanabisit për qëllime mjekësore, për opinionin publik u duk si…