Dritan Gremi

Sipërmarrësi ironizon Mirela Kumbaron: Keni pasur zemrën e mirë me AirBnb-të

1 Min lexim

Sipërmarrësi Dritan Gremi tha në “Now me Erla Mëhillin” se AirBnb është një sistem jashtë auditimit që nuk monitorohet sa i takon numrit të turistëve që akomodohen në këto vendqëndrime.

Ai ironizoi duke thënë se në këtë rast qeveria e ka pasur zemrën e mirë, por diçka e tillë duhet të ndryshojë dhe AirBnb-të duhet të monitorohen.

“Ne nuk dimë sa njerëz akomodohen në AirBnb. Le të themi që qeveria e ka pasur pak zemrën e mirë dhe të ngrohtë edhe bashkitë që nuk kanë dashur t’i monitorojnë, por është e drejtë që edhe këta njerëz të monitorohen, që edhe këto subjekte të paguajnë taksat që paguajnë të gjithë,” – u shpreh Gremi.

Postime të ngjashme
Dritan GremiTurizëm

Imazhi i ri i Shqipërisë motivi kryesor i boom-it turistik!

5 Min lexim
Nga Dritan Gremi Duket se autoritetet më në fund kuptuan rëndësinë e madhe që ka imazhi i mirë i vendit. Mbi të…
Dritan Gremi

40% më pak të regjistruar tek mjekësia. Pasojat e paralajmëruara të një ligji të porositur!

4 Min lexim
Ajo që pritej, ndodhi. Këtë vit numri i të rinjve që kanë aplikuar për të studiuar mjekësinë është reduktuar me 40% në…
Dritan GremiTurizëm

Turizmi dhe mesazhi sfidues që na vjen nga Kroacia.  A mjafton strategjia e fjalëve dhe rekomandimeve për të promovuar Shqipërinë për një turizëm cilësor dhe të qëndrueshëm?

3 Min lexim
Ndërsa me ardhjen e verës, të gjithë i kthejmë sytë nga sezoni ynë i shkurtër turistik dhe mundësitë e gjenerimit të të…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *